Jan Boštík

3m.jpg

Narozen: 14. března 1981

K hudbě jsem se dostal už na prvním stupni základní školy, kde jsem musel nuceně docházet do ZUŠky a učit se na flétnu včetně nudných hudebních základů, jako jsou notová osnova, noty, rytmy a styly. (co bych za to dal teď, kdybych to dokončil )

Později jsem jako většina mladých puberťáků ve snaze oslnit vzal do rukou kytaru a hrál v sokolovské hudební skupině (zda se tomu dalo tak říci). Netrvalo to dlouho a skrze bolestné srážky s nedostatečným umem ve hře na kytaru s více než šesti strunami mi více přirostl k srdci basový
hudební nástroj. Na střední škole jsem již nenuceně docházel a učil se od skvělého učitele Petra Schneidera a také nabýval zkušenosti na pódiích.
V této době jsem paradoxně hodně poslouchal a navštěvoval punkovou hudbu, ale hru na baskytaru jsem využíval spíše ve stylu bigbítu nebo rocku .

Kapely, které mě na začátku oslovily, byly například: Red Hot Chilli Peppers, Rage aganist the machine, Europe, Led Zeppelin, Green Day, Offspring, atd…. Z české produkce to byl např.: Wohnout, Coda nebo i Daniel Landa. Teď je to dosti obsáhlejší a rozmanitější.

Samotná hra a symfonie celé kapely je pro mě dostačující motivací ke hře a když k tomu bude byť jeden spokojený posluchač, tak ještě lépe.

Po pandemii covidu-19 se hlavně těším na pódia a fanoušky lačnící po dobré muzice.