O nás

 

Kapela Liberate vznikla na podzim roku 2009 a v dnešní sestavě funguje od roku 2020. Kromě stovek koncertů, mezi nimi také Masters of Rock ve Vizovicích, má za sebou tři studiová alba, několik singlů či videoklip.
  Hudba je inspirována převážně klasickými postupy, ale také je ovlivněna samozřejmě legendami, jako Helloween, Stratovarius, Nightwish, Amaranthe apod. Texty kapely, které píše zpěvák, jsou často inspirovány knihami (Orwell - 1984, Kaplický - Kladivo na čarodějnice, Dumas - Hrabě Monte Cristo) nebo historickými událostmi - např. album Roma Aeterna z římského prostředí. Ačkoliv na prvním albu kapely je převažujícím jazykem angličtina a v latině je napsána pouze jedna skladba, kapela vydala na konci roku 2018 další album nesoucí název Malleus Maleficarum, které obsahuje 8 nových skladeb, jejichž texty jsou již pouze v jazyce latinském a dohromady ucelují příběh díla Kladivo na čarodějnice. S posledním albem Roma Aeterna pokračuje tvorba textů v latině a tentokrát je příběh přehledem historických údálostí kolem římského lidu.
   Kapela je od roku 2018 hostem nejen menších akcí, ale také festivalů po boku jak českých hudebních stálic, jako Tanja, Arakain, Doga, Trautenberg, Debustrol atd.
Největším zlomem kapela Liberate značí nahrání nového alba Roma Aeterna, kdy se změnila kompletní image kapely, show a zvukový projev přímo na koncertech.
Nyní po covidových restrikcích se kapela zase pomalu dostává na koncertní pódia a těší se na snad již kompletní koncertní sezónu 2022.

1malyhotovo.jpg
LATEST MUSIC VIDEOS
PHOTOS